Završeno mučenje u Hamburgu: Francuska bez gola iz igre do polufinala EURO-a

Drugi četvrtfinalni duel na Evropskom prvenstvu odigran je večeras u Hamburgu između selekcija Portugala i Francuske, a daleko je to bilo od fudbala kakav se očekivao. Nakon 120 minuta bez gola, pobjednika su odlučili penali, a plasman u polufinale osigurala je reprezentacija Francuske.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo apsolutno ništa, kao da nijedna od ekipa nije htjela rizikovato od starta utakmice.

Osim nekoliko poluprilika pred oba gola, većinom smo gledali taktičko nadmudrivanje i na momente antipropagandu fudbala.

Vjerovatno poluvrijeme koje će konkurisati za najlošije na ovom prvenstvu Evrope, naravno završeno je rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu vidjeli smo malo više živosti, ali i nekoliko prilika koje su bile ozbiljne.

U 61. minuti Bruno Fernandes je pokušao lukavim udarcem savladati golmana Maignana, ali lopta ide preko gola.

Francuzi su propustili priliku utakmice u 66. minuti preko Kolo Muanija, a ništa bolje nije prošao ni pokušaj Camavinge iz izgledne situacije u 70. minuti.

Do kraja regulranog dijela bilježimo pokušaj Kantea koji je odbranio Costa i nekoliko poluprilika Portugalaca koje je odbrana Trikolora kupila bez problema. Dakle, regularni dio u Hamburgu završen je rezultatom 0:0 i ušlo se u produžetke

Ni u produžecima nismo vidjeli ništa spektakularno, po jedan ozbiljniji šut na obje strane koji su blokirani i na kraju je utakmica otišla na penale.

Na penalima bolje se snašla reprezentacija Francuske i osigurala plasman u polufinale Evropskog prvenstva. Interesantno, Francuska je do polufinala došla bez gola iz igre. Na ovom EURO-u su imali dva autogola, jedan gol iz penala i golove sa penala u raspucavanjima nakon 0:0 u 120 minuta protiv Portugala.

Polufinalni meč između Španije i Francuske igra se 9. jula u Minhenu sa početkom u 21 sat.