Bravo za mlade talente iz Sanskog Mosta

U Sarajevu  je održan Međunarodni Judo turnir “BiH and Nippon 2024“ na kojem je  JK „Sanski Most nastupio sa 7 takmičara u kategoriji djece, nekima od njih je ovo bilo prvo takmičenje, a osvojili su 4 medalje.

Zlatne medalje su osvojili Sumea Jakupović i Sarah Okanović, a srebrne Farah Imširević  i Una Miljević. Također su  Adel Habibović, Bilal Demirača i Sara Demirača na takmičenju podnijeli najveći teret jer su imali u svojim kategorijama preko 10 takmičara i pokazali su izuzetnu hrabrost.

Bilal i Sara su imali prvo takmičenje, vidjeli smo gdje imamo greške i idemo samo naprijed da ih ispravimo, dok je Adel  došao čak i do 5.mjesta. Trenerica je prezadovoljna sa njihovim borbama. Idemo dalje i još jače“, navodi se u objavi na fb stranici JK „Sanski Most.

U ovom klubu navode da je održano i Državno Judo prvenstvo za mlađe seniore U23, a juniorka Ena Bašić je osvojila 3.mjesto i plasirala se na Balkansko prvenstvo koje će se održati na Kosovu.