Naslovnicainmedia danas

Počela sanacija infrastrukture na kopu Zlauša

Počela sanacija infrastrukture na kopu Zlauša

Firma Lager je proteklih dana otpočela radove na sanaciji zemljišta i infrastrukture na području kopa Zlauša. Nakon sanacije mosta na trasi lokalnog puta od Batića (Gorice) do Šumara završeno je i kompletno uređenje i asfaltiranje ovog puta. Radove izvodi firma HC – ing. iz Bihaća.

Nakon uređenja putne infrastrukture pristupit će se i kompletnoj revitalizaciji okolnog zemljišta.

Danas se očekuje nastavak uređenja infrastrukture u zaseoku Bašići sa asfaltiranjem pristupnog puta koji Bašiće spaja sa regionalnim putem R405. Ukupna investicija u ovoj fazi revitalizacije zemljišta i uređenja infrastrukture je oko 400.000 KM.

Firma Lager nakon ovih radova planira početi i sa projektom uređenja jezera na ovom kopu.

KOMENTARI