Ponosni na Ajlu Cerić

Jedna od najmlađih članica Atletskog kluba „Sana“ , dvanaestogodišnja Ajla Cerić, ostvarila je još jedan značajan rezultat na velikom takmičenju, ali i u svojoj već uspješnoj karijeri.

Ova mlada i perspektivna atletičarka osvojila je dvije medalje u kategoriji pionirki, srebro i bronzu, na prvenstvu FBiH koje je proteklu subotu održano u Vogošći. Cerićka je u konkurenciji 12 takmičarki osvojila odlično drugo mjesto u utrci na 300 metara sa vremenom 50,34. Značajan rezultat je ostvarila je i u utrci na 60 metara osvojivši sa vremenom 8,79  treće mjesto u konkurenciji preko 50 takmičarki.

Prema riječima trenera AK „Sana“, Ekrema Jakupovića,  Ajlini rezultati i novi uspjesi dobivaju više na značaju kade se uzme u obzir da su njene protivnice za godinu starije i u ovom sportu treniraju  od 5-7 godina, te nastupaju za poznate i znatno veće klubove.

On ističe, da mlada Cerićka  posjeduje izuzetan talent, potencijal je ne samo sanske nego i bosanskohercegovačke atletike i pred njom je svijetla budućnost. Inače, Ajla se atletikom bavi samo tri godine i ostvarila je značajne rezultate  na velikom broju istrčanih trka u Bosni i Hercegovini, posedno na federalnim i državnim prvenstvima.

Prošle godine je u konkurenciji cicibani osvojila srebrnu medalju na prvenstvu BiH održanom na Sokocu, a bronzom se okitila na dvoranskom prvenstvu BiH u Sarajevu. Ajla je i 2022. godine na državnom prvestvuu  Čitluku osvojila srebrnu i bronzani medalju,. Imala je i zapažene rezultate na prvenstvima u Zeniciu i Tuzli. Treba reći da je njene uspjehe  prepoznao i Općinski sportski savez koji joj je ove godine dodijelio spcijalno priznanje za doprinos sanskom sportu.  Bitno je naglasiti da su rezulati ove made i uzorne sportašice došli sasvim zaslužemo jer redovno i naporno trenira na Sportkom centru u naselju Mahala. Ajla pohađa sedmi razred u O.Š. „Fajtovci, odličan je učenik.

Svu raskoš svog talenta  Ajla bi trebala pokazati na narednim utrkama, a mi joj samo možemo poželjeti sreću na putu do atletskih zvijezda.