Jučer je na lokalitetu Mahala (kod pijace) postavljen kamen temeljac za izgradnju spomen obilježja 55 ubijenih bošnjaka sa područja Mahale, Muhica, Otoka i Prijedorske ulice.
Jučerašnjem postavljanju kamen temeljca prisustvovali su mještani sa ovog područja, načelnik općine dr. Mustafa Avdagić te glavni imam Husein Kovačević koji su dali svoj doprinos u postavljanju kamena temeljca.
Ovom prilikom je istaknuto da će spomenik služiti kao sjećanje na ubijene bošnjake sa ovog područja te opomena mladima da se ovakav zložin nikad ne zaboravi i nikad ne ponovi.
Pozivamo sve građane da daju svoj doprinos u izgradnji ovog spomen obilježja.


KOMENTARI