Naslovnicainmedia danasBlog

„TITO nije bio zloća…“

„TITO nije bio zloća…“

U poglavlju na stranici 255 pod naslovom „Izetbegović nije revidirac“, Nedžad objašnjava ponudu pomilovanja koju je Alija imao tokom služenja zatvorske kazne. Udbini istražitelji Munir Alibabić – Munja i Amir Salihagić nudili su Aliji da se „pokaje“ i „odrekne ideja“ koje je promovirao. 

U teškim životnim okolnostima izbora između revizije stava i smrti Alija je ostao dosljedan.

Alijin odgovor Udbinim tamničarima upravo Nedžad naglašava: „Ipak je odbio pomilovanje i bio prihvatio smrt. Veoma ružnu smrt u zatvorskoj ćeliji.“  

https://asimkamber.com/tito-nije-bio-zloca/


KOMENTARI